27. 5. 2024

3.ročník Memoriálu MUDr. Jiřího Ventruby CS.c. si vzal pod svou pořadatelskou taktovku Dragons Modřice ve spolupráci s UHSH a Českým svazem billiard-hockey. Cestu do sportovní haly v Modřicích si našlo 135 hráčů. Opět se zde objevili hráči aktivní i ti co si chtěli po dlouhých letech hru připomenout a oprášit své kufry a hokejky. U stolů jste mohli zahlédnout Petra Dvorníka, Jiřího Pařeza, Radima Nemeškala či Romana Březinu. Nechyběly ani početné klany rodin pana Kyzlinka a pana Ventruby, které se též zúčastnily připomínky pana Ventruby.

Svou formu na nadcházející mistrovství světa (17.-19.5.2024 v Praze) nejlépe časuje reprezentační trenér Miroslav Škorpík, který v letošní sezóně na stolech 1.ligy družstev ani na turnajích jednotlivců nepoznal hořkost porážky. K tomuto úspěšnému tažení přidal na turnaji dalších 7 vítězství.

Na bednu ho doprovodil jeho týmový kolega Jiří Nakládal. Třetím místem doplnil skládačku spolupořadatelů Martin Kučera z SHL Brno.

V rámci dravého mládí bych určitě vyzdvihl úspěchy nového prvoligového celku z Mutěnic, jehož hráči se prezentovali v turnaji čtvrtým a osmým místem – konkrétně Matyáš Mokruša (nejlepší starší žák turnaje) a Michal Trávník.

Velmi vysoko skončila i nejlepší žena turnaje Veronika Kovářová hájící červené barvy Boskovic.

Z pořadatelského pohledu je sportovní hala v Modřicích velmi dobře zvoleným objektem pro tuto oslavu svátku šprtce. Hala by bez větších problémů pojmula i mnohem širší plénum účastníků. Ozvučení i světelné podmínky jsou na velmi vysoké úrovni a poděkování tak patří mimo pořadatelů, kteří odvedli skvělou práci i městu Modřice.

Kompletní výsledky turnaje zde.

Turnajový kolotoč pokračuje soutěžemi družstev i dalšími turnaji. Jejich seznam k dispozici zde.