27. 5. 2024

Druholigové oddíly v nedělí 28.dubna nezahálely a rozjely se do Střelic a do brněnských Bohunic odehrát 3.kolo druhé nejvyšší soutěže družstev. V Brně si dle papírových předpokladů poradil Kadolec dvakrát s Bohunicemi. Smírně se pak rozešel s hráči z Mostu, kde se stav počítadla výsledku zastavil na hodnotě 4:4. Překvapivý výsledek přineslo brněnské derby mezi domácími Bohunicemi a SHL Brno. Bohunice si připsaly první dva body do druholigové tabulky za vítězství 4:3. V sestavě domácím dopomohli k bodům Martinové Vrána a Blahetek.

Ve Střelicích se rozhodli domácí k dělbě bodů. S Dragons Modřice totiž nejprve prohráli 3:5 a v následujícím zápase vyhráli 4:3. Střelice měly v sestavě po delší době k dispozici manželé Pelikánovi. Po posledním zápase dne v kterém zvítězili s Gunners 6:2 opanují třetí příčku.

Díky prohře SHL Brno jsou aktuálním leadrem 2.ligy SHK Kadolec před druhými Brňany. Dragoni dnes dvakrát neuspěli s Gunners – a oba soupeři mají aktuálně 8 bodů. Při konečném účtování se jim pak pořadí v rámci vzájemným zápasům obrátí. Most je těsně pod postupovou pěticí. Bohunice uzavírají tabulku s prvními již zmíněnými dvěma body.

Další kolo 2.ligy bude k mání v říjnu u aktuálního prvního týmu tabulky – SHK Kadolec.