26. 5. 2024

Svým čtvrtým kolem pokračovala v sobotu 27.dubna nejvyšší soutěž družstev ČR. V Modřicích si v ranním zápase poradili neporažení Dragons s Gunners Břeclav 11:8. Nutno podotknout, že před posledním kolem vedli domácí pouze o jediný bod. Poslední směnu Gunners prohráli na třech stolech a na body v tomto zápase pomýšlet nemohli.

Seznam zápasů třetího kola

Domácí Výsledek Hosté
BHK IQ Boskovice 10 : 7 Prague NHL
Gunners Břeclav 8 : 11 Dragons Modřice
Dragons Modřice 7 : 8 SHL Dobrá Voda u ČB
Šprti Mutěnice 3 : 14 BHK IQ Boskovice
SHL Dobrá Voda u ČB 6 : 7 Gunners Břeclav
Prague NHL 10 : 9 Šprti Mutěnice

I přesto mohli ve druhém utkání dne přihlížet dramatické bitvě o čelo tabulky. Neporažená Dobrá Voda se do souboje se svým tradičním dračím rivalem vyzbrojila navíc o Karla Horáka Jun.. I díky němu se oba týmy přetahovaly o každý bod. Po čtyřech směnách stav 5:6 ve prospěch Dobré Vody. Jednobodový náskok si Jihočeši vzít nenechali a bez ztráty kytičky se tak mohli uhnízdit na čele tabulky po výhře 8:7. Rozhodující byl v zápase i fakt, že dosavadní lídr Dragons : Miroslav Škorpík byl v klání s bilancí 0-3-2 v záporu mínus 2.

Dle papírových předpokladů se poslední zápas měl stát jen formalitou a většina sázejících se tedy těšila na jednoznačné vítězství Dobré Vody nad Gunners Břeclav. Omyl – zmačkané sázkové tickety a překvapení bylo na světě. Těsná bitva čítající čtyři zápasy 0:0, dva zápasy 1:0 a sedm výsledků 1:1 skončila o bod lépe pro Břeclav a to 7:6. Dobrá Voda může být i přesto vklidu, protože titul má nadále ve svých rukou a stačí ji k tomu pouze vítězství s obhájci titulu z Boskovic.

Svou hostitelskou premiéru v pořádání první ligy má za sebou nováček z Mutěnic. Těm právě obhájci v červených dresech uštědřili prohru 3:14. Hlavním tahounem byl v tomto případě Kuba David, který pětkrát zvítězil. Své první body získaly málem Mutěnice s Prahou. Jednobodovou ztrátu z předposledního kola dotáhnout nedokázaly a Praha zvítězila těsně 10:9. Suché dresy určitě Pražané neměli.

Druhou výhru v honbě za obhajobou titulu si Boskovice připsaly s Prahou v poměru 10:7. Rozhodlo opět poslední kolo. Po čtvrté směně byl stav 7:7. Úřadovala však trojce Loučka, David, Procházka – která s přehledem zajistila trojbodové vítězství. Jakub David nakonec jednou prohrál, takže zakončil den s bilancí 9-0-1.

Další kolo 1.ligy je na programu až v říjnu.

Všechny zásadní akce naleznete zde: https://tablehockey.cz/kalendar-akci/ . Kalendář jsme pro Vás nově vylepšily o rozlosování družstev a seznam přihlášených. Vše se zobrazuje po kliknutí na daný řadek. Vyzkoušejte.

Pro rozšiřování a zpracování stránek nadále hledáme excelové nadšence. Touto cestou děkuji velkou měrou Radimovi Ondrovi, který pro vás ve volném čase zpracovává historii turnajů jednotlivců.