26. 5. 2024

11. květen patřil oslavám. Mimo nejlepšího hráče historie 1.ligy družstev Petra Honsy oslavuje i tým Gunners Břeclav, který uspořádal narozeninový turnaj ČP12 k výročí 10 let od založení klubu.

Nejpočetnější účast měli proto domácí, ale nechyběli i hráči z Brna, Moravského Krumlova, Mutěnic, a i dalekého Bohumína. Do klání se celkem zapojilo 33 hráčů. Z domácích nechyběla nejdůležitější dvojice historie tohoto klubu – Jan Kocáb a jeho následovník Simon Kaňa. Dále si domácí turnaj nenechala ujít téměř celá prvoligová sestava, kterou doplnily mladé naděje břeclavského celku a také hvězdy z minulosti. 

Po polovině odehraných zápasů se do čela turnaje tlačili hráči z Bohunic. Martin Vrána a Zdeněk Němeček měli shodně po třech vítězstvích a ve čtvrtém kole nastoupili proti sobě. V napínavé přestřelce zvítězil nakonec Vrána 7:4. Němečka v boji o prvenství vystřídal týmový kolega Jakub Chytil a do souboje s bohunickými hráči se zapojil i domácí Simon Kaňa. Všichni tři získali nakonec stejný počet bodů a o vítězi musely rozhodnout pomocné body. Díky nim první místo získal Martin Vrána, za ním následoval Kaňa a třetí skončil Chytil.

Příjemným překvapením turnaje byl Martin Andres z Bohumína, který se celý turnaj držel na předních pozicích, a nakonec skončil na krásném čtvrtém místě. Úspěch Bohunic doplnila Lucie Jílková, která zvítězila v ženské kategorii. V juniorské kategorii vyhrál Jan Gabriel Hajduch a nejlepším starším žákem byl Michal Trávník (oba z Mutěnic). Domácí získali dvě prvenství Jakub Straka vyhrál v mladších žácích, domácí legenda Jan Kocáb zvítězil ve veteránech. 

Gunners v pořádání turnajů letos neřekli poslední slovo. V září chystají turnaj ČP12 pro Jana Kocába k jeho 75. narozeninám.