18. 6. 2024

První den mistrovství světa stolních hokejů konané od 17.5.2024 v pražském Majalandu patřil disciplíně Air hockey a českým reprezentantům. Dopolední program obstarala soutěž družstev. České družstvo dle papírových předpokladů potvrdilo roli favorita a zajistilo si zlaté medaile před druhým Polskem. O vítězství nakonec rozhodoval jediný zápas. Třetí skončila výprava z Mongolska.

Česká reperezentace dominovala i v soutěžích jednotlivců. Mezi muži se nejlépe vedlo Karlovi Langovi, který ve finále porazil svého týmového kolegu Lukáše Doležala. Bronz bere jmenovec Jan Doležal, který v souboji o třetí místo porazil Martina Vránu. V kategorii žen se stala mistryní světa Lada Semová. Stříbro bere Khusel Nandin Batbaatar z Mongolska. Bronzový pohár převzala domácí Kateřina Doležalová.

Mezi juniory se nejlépe vedlo Daliborovi Semovi a stříbrenému Marku Těšitelovi. Nadvládu domácího oddílu na stupních vítězů narušil bronzový Thanh Chi Nguyen z Vietnamu.

Sobota 18.5. patří hlavní události a to Billiard hockey – šprtci. Start je v 10 hodin. Po skončení bude k dispozici turnaj jedntolivců v Rod-Hockey – Chemoplast.