19. 6. 2024

V pražském Majalendu pokračoval v sobotu 18.5.2024 program mistrovství světa ve stolních hokejích. Dopolední část odstartovala soutěž jednotlivců v billiard hockey šprtci. Po šesti odehraných zápasech se v mužské kategorii radoval poprvé v životě z titulu mistra světa Tomáš Fleišman (ČR). Stříbro cinklo na krku reprezentačnímu trenérovi Miroslavi Škorpíkovi (ČR). Bronzové nadšení pak nestačil skrývat Patrik Juchelka (ČR).

Stejná nadvláda českých vlajek byla k vidění i mezi ženami. Titul mistryně světa má aktuálně k mání Valentina Grimmová. Po dramatické koncovce skončila druhá Milada Foltýnová před bronzovou Ladou Semovou.

V juniorské kategorii zvítězil Dalibor Sem před Oliverem Čermákem (oba ČR). Bronz putuje zásluhou Eneko Garcii do Baskicka.

Nabitý program pokračoval po skončení šprtcové části mistrovstvím světa v Rod-hockey – Chemoplast. Napínavé okamžiky vystřídala radost vítězů i překvapení poražených favoritů. Mistr světa v Chemoplastu v kategorii muži je Ladislav Šustáček (ČR). Stříbro si domů odvezl Jaromír Foltýn Sen. (ČR). Po druhé se během dne objevil na bronzovém stupni Patrik Juchelka (ČR).

Zlato z Chemoplastu má stejně jako ze šprtce Valentina Grimmová (ČR). Stříbro vybojovala Kateřina -Doležalová před třetí Miladou Foltýnovou (obě ČR).

Ceny za všestranost – tzv. Multitable převzali dle předchozích výsledků čeští reprezentanti. V kategorii: muži: 1. Patrik Juchelka, 2. Martin Vrána, 3. Václav Truhlář, ženy: 1. Lada Semová, 2. Kateřina Doležalová, 3. Milada. Foltýnová, Junioři: 1. Dalibor Sem, 2. Oliver Čermák, 3. Kryštof Kubina.